Pomáhejme =) Má to smysl!

kody5Kody je hlavním dobrovolníkem a koordinátorem našich projektů na Donbase. 
Je to rodilý Brňák, křesťan a misionář, který jako první přinesl očité svědectví z ukrajinské války. Na jeho popud vznikla organizace
Chuť pomáhat.

Je mu 28 let, vyučil se elektrikářem, šest let pracoval po fabrikách v Brně. Zajímal se o vojenskou historii. Do svého odchodu na Ukrajinu byl nevěřící. Nemohl však v životě kolem sebe najít duchovní naplnění. Rozhodl se jít do světa, hledat smysl života

První dny na Ukrajině:
Dne 10.4.2014 jen s pár věcmi v batohu vyrazil stopem na východ. První dny na ukrajinském Zakarpatí byly pro naprostou neznalost jazyka dosti zajímavé. vlakHledal práci za ubytování. Po několika dnech mu pomohla rodina baptistů, kteří ho vzali k sobě domů. Sedm měsíců s nimi žil, pracoval, učil se jazyk, poznával ukrajinské prostředí.

Našel svoje poslání:
V listopadu 2014 odjel na východ, do nedávno osvobozeného městečka Slovjansk, kde se přidal k dobrovolníkům při práci na opravě boji zničeného sirotčince. Dobrovolníci ho vzali do místního kostela - evangelické církve "Dobrá zpráva", kde ucítil dotek Boží, uvěřil v Boha a učinil pokání ze svých hříchů. Tak našel svůj smysl života - službu Bohu pomocí lidem.

Na frontě:
Dobrá zpráva již v té době organizovala značnou část dobrovolnické pomoci do frontových měst 60 km na východ od Slovjansku. Kody se k této pomoci přidal. S neohroženými šoféry vozili do napůl obležených měst potraviny a léky.

V únoru 2015 se bojovalo o Debalcevský kotel.
Ruská armáda téměř obklíčila město Debalcevo a nemilosrdně ho obstřelovala.
Ukrajinští vojáci stejně jako civilisté umírali v kotli po tisících. Řidiči Dobré zprávy evakuovali lidi z kotle a vozili je do Slovjansku.

 

Kody pomáhal  organizovat příjem uprchlíků. 
Ve stanu první pomoci se dobrovolníci denně starali o víc jak
1 000 lidí, krmili je teplým jídlem, poskytovali přístřeší, modlitbu, duchovní pomoc.

 

Zpět do ČR:
V dubnu 2015 přijel do ČR pořádat první přednášky. S finanční podporou i českými dobrovolníky se vrátil na Donbas. Uspořádali první tábory Bezpečí, chléb na frontu, atd. Na podzim 2015 organizoval velkou materiální sbírku - celkem 90t. hum. materiálu, které pomohli několika tisícům obyvatel Donbasu. V zimě 2016 projekt Teplo pro Ukrajinu, kterým se podařilo zachránit stovky životů ve front. městečku Krasnohorovka před umrznutím.

Dárek od Hospodina:
Dne 5.8.2016 se Kody oženil. Bůh mu dal za ženu překrásnou dívku jménem Ksjuša. Seznámili se při pomoci uprchlíkům z Debalceva, od té doby společně sloužili v pomoci lidem.
Kody sám říká, že Ksjuška je pro něho tím nejcenějším dárkem od Boha.  "Šel jsem na Ukrajinu, abych pochopil, proč vlastně žijeme. Našel jsem Boha a Hospodin mi dal veškerý smysl a naplnil můj život. Dal mi mé misijní poslání, dobrovolnickou službu a především moji milovanou ženu =)
To je to, pro co žiju a doporučoval bych to všem!".

 

 

© 2017 Chutpomahat.cz. Všechna práva vyhrazena.
Přihlášení