Pomáhejme =) Má to smysl!

------------------------------------------------ 2017 ---------------------------------------------------

(připravuje se)

------------------------------------------------ 2016 ---------------------------------------------------

Tábor Bezpečí - "Krásný život"
Tabor2016Tentokrát se tábor konal na Prikarpatí a zúčastnilo se ho na 40 teenagerů z front. měst Avdijevky, Mironovského, Krasnohorovky, Popasne a Avrubovky. Tábor byl zaměřen nejen jejich oddych od válečného dění, především však na duchovní pomoc těmto mladým lidem od jejich závislostí na drogách, či kouření. Pomoci jim také vystavět si duchovní bariéru proti časté smrti jejich blízkých, či kamarádů na frontě. Tábor byl úspěšný. Většině se podařilo se svými závislostmi bojovat a dnes dochází pravidelně do našich misijních center na frontě a dále se účastní programu. Vidíme v nich veliký potencionál pro pomoc v našich dalších projektech.

 

Teplo pro Ukrajinu
teplo11Náš doposud nejvěší projekt. Zima na Donbase umí být krutá a teploty se často pohybují okolo -30°C. Pro ty kteří žijí ve sklepech roztřílených domů v první linii, či v bytech bez oken vybitých výbuchy granátů to znamená smrt umrznutím. Začali jsme tedy přímo na frontě svářet provizorní kamínka, tvz. buržujky, aby bylo lidem v čem topit. Těch se podařilo vyrobit 106 ks, kus pro jednu rodinu. Také tak bylo možné dát práci několika svářečům. Dalším krokem bylo do města dopravit palivové dřeví - 500 kubíků dřeva, které nakonec uchránilo od zimy cca 300 rodin.

 

tabor bezpeci 1Potraviny pro Donbas
Vlastně pokračování projektu Chléb na frontu. Jídlo se rozdává především seniorům a mnohodětným rodinám, pro které je vyžít v oblasti bez elektřiny, penze, či klasického zásobování, nejtěžší. Za rok 2016 se podařilo z darů sponzorů zakoupit na 4 000 potravinových balíčků a cca 25 000 pecnů chleba.

 

tabor bezpeci 1Vánoce na frontě
Čtyři frontová města a stovky dárečků pro děti, které jsme jim přivezli z ČR. Také naplněný program hrami, tancem, či českými tradicemi vykouzlili úsměv ve tvářích většiny dětí. Každý z dobrovolníků mohl předat dětem svůj kousek lásky.

 

------------------------------------------------- 2015 ---------------------------------------------------

 

Chléb na frontu
tabor bezpeci 1Náš první projekt, kterým jsme se snažili pomoci hladovým obyvatelům ostřelovaných měst. V pvním roce války se ukrajinská vláda nedovedla postarat o zásobování měst na frontě. Armáda je stěží bránila před Ruskými jednotkami. Vždy bylo potřeba překonat desítky blokpostů, abychom mohli obklíčeným obyvatelům přivézt alespoň pár bochníků chleba. Uhlehorsk, Debalcevo, Mironovskij, nebo Zoloté, tam všude jsme rozdávali chléb a modlitbu. Do konce roku se povedlo rozdat na 30 000 ks chleba a 5 000 potravinových balíčků.

 

Tábor Bezpečí No.1
V květnu nás na frontě ohromil počet dětí, které se skrývají s rodiči ve sklepích. Především jejich duševní stav byl žalostný. tabor bezpeci 1Půl roku ostřelování přineslo jen smrt a strach. Přišel nápad je alespoň na pár týdnů odvézt z fronty na tábor. Ten jsme zorganizovali doslova na koleně během necelého měsíce. Sto kilometrů od bojové zóny nás hostilo vypůjčené tábořiště a 65 dětí si mohlo užívat naplněného programu. Skutečnost války jejich každodeního života doslova smyla voda z řeky, kam jsme se chodili koupat i 5x denně. Tvrdým zážitkem bylo po ukončení tábora děti odvézt zpět..

 

Tábory na frontě
teplo11Odvézt děti z fronty je velice nákladné a nám chyběli prostředky. Rozhodli jsme se tedy povzbudit děti na frontě pořádáním příměstských vícedeních táborů. Ve městech Mironovskij a Krasnohorovka se našich táborů účastnilo na 250 dětí. Největší výhrou bylo, když se děti přestali bát děl dunícíh za kopcem a ponurou atmosféru frontového městečka rozbil dětský smích a radost z her.

 

tabor bezpeci 1Materiální sbírka
Sbírky jsme uskutečnili vlastně tři. Ta první proběhla již v dubnu, ta třetí pak v prosinci. Po celé ČR se sbíraly deky, oblečení, hygiena, hračky, atd., dohromady více jak 90 tun materiálu, který jsme převezli na Donbas díky pomoci p. Kvido Štěpánka, jehož firma zajistila celou přepravu. Sbírku rozdávali jednotlivé misie ve frontových městech. Jen oblečením se povedlo zachránit několik tisíc lidí před zimou.

 

Děti dětem
Osobní výrobek darovaného vždy potěší, proto jsme požádali (nejen) děti z českých škol, aby vyrobili pro ty ukrajinské, nějaké hezké hračky. Sešly se nám stovky malých dárečků - ponožkových zvířátek, obrázků, či náramků z gumiček. Ty jsme poté převezli do frontových měst, či na tábor, kde udělali dětem velikou radost. 

 

© 2017 Chutpomahat.cz. Všechna práva vyhrazena.
Přihlášení